Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Přehled odrůdových novinek

Novinky pro zásev podzim 2024!

PŠENICE OZIMÁ

IS SPIRELLINA - Istropol Solary - extra raná, osinatá odrůda s vynikající pekařskou jakostí. V metání je na úrovni ječmene ozimého. Dobře snáší deficity půdní vláhy. Výborná předplodina pro řepku.

IS BELLADUR- Istropol Solary- středně raná odrůda ozimé tvrdé pšenice s výtečnou pekařskou jakostí a velmi dobrým výnosovým potenciálem. Vysoká sklovitost zrna a její stabilita.

LG ATELIER- Limagrain Česká republika, s.r.o.- vynikající potravinářská kvalita E/A, vysoký výnos ve všech oblastech, vysoký obsah NL a vysoká hodnota ZT, polopozdní, vysoká odnoživost a zimovzdornost.

LG LUNARIS- Limagrain Česká republika, s.r.o.- velmi výnosná krmná odrůda, špičkový výnos i bez ošetření, unikátní kombinovaná rezistence proti pravému stéblolamu (gen Pch1) a zároveň proti larvám plodomorky plevové (gen Sm1).

RGT DAVIRIO- RAGT Czech- VP Agro- raná osinatá odrůda s vysokými výnosy ve všech oblastech, vysoká kvalita výkupních parametrů E/A. Výborně pracuje s dodaným dusíkem. , vysoká odolnost fuzáriím.

HRÁCH POLNÍ OZIMÝ

FRESNEL- Selgen, a.s.- nejvyšší výnos zrna s dobrým obsahem bílkovin. Mrazuvzdornost až do - 10°C, možné poškození mrazem obvykle kompenzováno dobrou odnožovací schopností. Raná zralost a dobrá odolnost proti poléhání zajišťují dobré podmínky pro sklizeň.

ŘEPKA OZIMÁ

CROMAT- Rapool CZ, s.r.o.- středně raný hybrid vhodný pro pozemky napadené nádorovitostí . Mimořádná odolnost vůči kořenovým chorobám.

NEBRASKA- Rapool CZ, s.r.o.- premium řada- nosný hybrid, středně raný hybrid s TuYV rezistencí, rekordní výnos semen ( 109% ÚKZÚZ- o 2. roce registračních zkoušek).

LG AVENGER- Limagrain ČR- výnosný středně raný hybrid s dynamickým podzimním růstem , vhodný pro všechny termíny setí, i pozdní výsevy. Má velmi dobrou mrazuvzdosrnost, velmi dobře se vypořádává se suchem.

LG ADAPT- Limagrain ČR- výnosný, středně raný hybrid se středně rychlým podzimním růstem. Robustní hybrid vyžadující prostor. Vynikající mrazuvzdornost, skvěle se vypořádá se suchem.

DK EXCENTRIC- Bayer Crop Science- Dekalb- středně pozdní hybrid s rezistencí vůči viru žloutenky vodnice. Pozdní začátek kvetení zvyšuje odolnost k pozdním mrazíkům. Hybrid s efektivním příjmem dusíku. Hrubý kořenový krček zajistí rostlinu v nepříznivých podmínkách vývoje.

SY ELISABETTA- Syngenta Czech, s.r.o.- středně raný hybrid, odolnost vůči viru žloutenky vodnice, odolnost pukání šešulí, rychlý vývoj na podzim spojený s možností pozdního setí, vysoká odolnost vyzimování, rychlé prodlužování stonku na jaře a rané kvetení.

SY ROBOT CL- Syngenta Czech, s.r.o.- nový středně raný hybrid řepky pro technologii ClearField společnosti Syngenta. Díky technologii ClearField nabízí řešení i pro problémy s plevely, které se objevují později. vysoká odolnost vyzimování, standartní nástup do vegetace.

PT315- Corteva- Pioneer- hybrid doporučený do klimatických podmínek jižní a střední Moravy. Vyniká schopností udržet vysoký výnosový potenciál i ve vegetačních podmínkách vysokých teplot a déle trvajících přísušků.

PT312- Corteva- Pioneer- hybrid s vysokým výnosovým potenciálem, 108% výnosu dosáhl v registračních pokusech ÚKZÚZ 2022-23 v chladnějších oblastech. 2. nejvýnosnější hybrid v POP SPZO 2022-23, sortiment A. Má geneticky podmíněnou vysokou HTS semen.

WALLY- Saatbau ČR- středně raná až polopozdní liniová odrůda nově registrovaná v ČR ÚKZÚZ. 3 letý průměr- 107% chladná oblast a 106% teplá oblast na kontrolní odrůdy.

GENEROSO - Agrofinal- středně raný hybrid, vyšší rostliny s bohatým větvením, stabilita vysokého výnosu a vysoké olejnatosti. Vysoká odolnost proti přísuškům a poléhání

DESPINA- Candor, s.r.o.- středně raný hybrid, středně vysoké rostliny s bohatým větvením a nasazením šešulí. Stabilita vysokého výnosu semen i vysoké olejnatosti.

RGT BLACKMOON- VP Agro- středně raný MSL hybrid ze šlechtění RAGT, registrován na Slovensku a ve Francii. velmi vysoký výnos a a výborný obsah oleje. Rychlý podzimní vývoj a výborná mrazuvzdornost.

LID INVICTO- Lidea- excelentní výnos semen v ČR i napříč Evropou a excelentní stabilita výnosu. Středně raná sklizeň, rezistence vůči viru žloutenky vodnice TuYV. Vysoká odolnost vůči biotickým a abiotickým stresům. Ultra rychlý podzimní růst.

Obrázek galerie

Chcete být informováni o novinkách z Elity?

Zanechte nám zde svůj e-mail a dostávejte novinky do své schránky.